nové Špička pre MAGMA LEGEND4RY Method Zväčšiť

Špička pre MAGMA LEGEND4RY Method

Nový produkt

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

7,19 € s DPH

  • Light - oranžová /CarbonGLASS/ 1ks
  • Medium - zelená /CarbonGLASS/ 1ks
  • Heavy - biela /Carbon/ 1ks
  • Ultra Heavy - ružová /Carbon/ 1ks

Detaily

Dokonale vyladená, v poradí už štvrtá generácia prútov MAGMA, ktoré dnes už jednoznačne patria medzi legendy na feedrovej scéne. Svedčia o tom desaťtisíce predaných kusov a dovolíme si tvrdiť milióny zdolaných rýb. Lepší recept na odladený prút, ako je samotný čas si nedokážeme predstaviť. Aj to je jedným z dôvodov, prečo v novom vydaní dostala do názvu prívlastok LEGEND4RY.

Neodmysliteľnou súčasťou prútu MAGMA je charakteristická vínovo bordová farba a rokmi overené štíhle blanky, ktoré sa stali základom aj štvrtej generácie. Bolo by však chybou neposunúť tento prút opäť o level vyššie a preto sa dočkal hneď niekoľkých doslova revolučných technických aj dizajnových vylepšení.

Rovnako ako predchádzajúca verzia aj MAGMA LEGEND4RY Method predstavuje excelentne vyvážený prút vyznačujúci sa vysokou silou a zároveň citlivosťou. Použitie kvalitného karbónu a inovatívnych výrobných technológií umožnili vytvorenie veľmi štíhleho blanku s nízkou hmotnosťou pri zachovaní vysokej pevnosti. Samozrejmosťou je vysoká odolnosť voči mechanickému namáhaniu, čo v praxi znamená vysokú životnosť prúta. Vďaka pôsobivej maximálnej vrhacej záťaži umožňuje hladké a bezproblémové nahadzovanie aj ťažších koncových zostáv na veľké vzdialenosti. Vysoká pevnosť navyše poskytuje skvelú kontrolu počas zdolávania a umožňuje úspešné zdolanie aj kapitálnych rýb. Prút sa vyznačuje semi-parabolickou akciou, čím efektívne prispieva tlmeniu výpadov rýb a tým znižuje možnosť uvoľnenia háčika z tlamy počas zdolávania.

Oproti predchádzajúcemu modelu sme výrazne zapracovali na výbere a rozložení očiek. Hlavným cieľom tejto optimalizácie bolo vyváženie a odľahčenie prúta a predĺženie vzdialenosti a presnosti hodov. Po dlhodobom vývoji, testovaní a upravovaní rozloženia očiek sa nám podarilo dosiahnuť stanovený cieľ a vy tak môžete svoje montáže poľahky dopraviť o niekoľko metrov ďalej s podstatne vyššou presnosťou. Kvalitné očká so SIC výplňou poskytujú optimálny prechod vlasca a eliminujú trenie.
Významnou obmenou prešiel aj samotný tvar a materiál rukoväte. Korok sme nahradili EVA penou, ktorá sa vyznačuje maximálnou trvácnosťou a odolnosťou. Ergonomický tvar rukoväte obsahuje zúženie v stredovej časti a zrezanie s efektným šrafovaním. Táto úprava pôsobí nielen vysoko esteticky a originálne, ale poskytuje aj praktické využitie v podobe vytvorenia plochy pre pohodlnejšie opretie prúta a predlaktie.

Inováciou prešli aj špičky prúta. Dôkladne navrhnuté rozloženie a veľkosti očiek prispievajú k redukcii hmotnosti špičky, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšiemu vyváženiu blanku. Rovnako ako u predchádzajúcej verzie sú prúty dodávané s piatimi druhmi špičiek rôznej tvrdosti.

Rozbor detailov MAGMY LEGEND4ARY by mohol pokračovať ďalších 1000 slov. Ale načo? Vezmite ju k vode a okamžite pochopíte, prečo sa tento prút stal legendou!
Technické parametre:

Model LEGEND4RY Method 360cm/215g
Počet dielov: 3+špičky
Priemer blanku nad rukoväťou: 13,8mm
Počet očiek (prút + špička): 7+6
Transportná dĺžka: 126cm
Hmotnosť: 270g
Rukoväť: EVA pena
Dĺžka rukoväte (od spodnej časti prúta po stred sedla): 48cm

Model LEGEND4RY Method 400cm/215g
Počet dielov: 3+špičky
Priemer blanku nad rukoväťou: 14,5mm
Počet očiek (prút + špička): 7+6
Transportná dĺžka: 139cm
Hmotnosť: 298g
Rukoväť: EVA pena
Dĺžka rukoväte (od spodnej časti prúta po stred sedla): 50cm

Model LEGEND4RY Method 430cm/215g
Počet dielov: 3+špičky
Priemer blanku nad rukoväťou: 14,8mm
Počet očiek (prút + špička): 8+6
Transportná dĺžka: 148cm
Hmotnosť: 326g
Rukoväť: EVA pena
Dĺžka rukoväte (od spodnej časti prúta po stred sedla): 53cm